Skip to main content

МАРШРУТ ПАЦІЄНТА З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ДО ПРЕПАРАТІВ ІНСУЛІНУ

З 1 жовтня 2021 року пацієнти з діабетом зможуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я. Вартість інсулінів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Щоб отримувати інсуліни за програмою “Доступні ліки” пацієнту з діабетом потрібно  відвідати ендокринолога. Це необхідно дя того, щоб лікар створив індивідуальний план лікування та вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

Індивідуальний план лікування пацієнта складає виключно ендокринолог, який приймає амбулаторно. Не сімейний лікар і не ендокринолог стаціонару.

В індивідуальному плані ендокринолог фіксує встановлений діагноз та призначення інсуліну з визначенням типу, виду та дозування. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну.

Перший е-рецепт на інсулін виписує виключно лікар-ендокринолог. Повторний рецепт зможе також виписати й сімейний лікар. Це полегшує доступ пацієнта до необхідного лікування. Але тим, хто досі не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно  укласти декларацію з лікарем.

З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.

До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій включено 76 препаратів інсуліну. З них 47 – повністю безоплатні. Подивитись ці препарати можна тут.

Звернуть увагу, що Реєстр складається з двох частин:

Перша: лікарські засоби, крім препаратів інсуліну – тобто ліки для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та розладів психіки та поведінки, епілепсії. Друга: препарати інсуліну – для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету.

Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна  дізнатись у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 або на дешборді.

https://www.facebook.com/nszu.ukr

ЯК ЧАСТО ПАЦІЄНТАМ З ДІАБЕТОМ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЕНДОКРИНОЛОГА І ЗМІНЮВАТИ ТИП ІНСУЛІНУ.22.06.2024

ЯК ОТРИМАТИ ІНСУЛІНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО ЧАСУ